GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrik 12476220

nr 1247 6220

Tallrik

fajans. Diameter: 31

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 april 2019
kl 18:15:29

3/4 16:18:25 1      Vinnande bud

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.